Tai dar vienas kursas, kuris man gimė labai natūraliai. Iš pradžių aš sprendžiau gyvenimo ir mirties klausimą “Kaip mesti gerti?”. Kai mečiau gerti, sprendžiau kitą dilemą: “Kaip nenužudyti, dažniau nei aš norėčiau, išgeriančio savo vyro?”. O kai namuose įsivyravo taika, man kilo trečias klausimas: “Kaip apsaugoti savo sūnų nuo tokių pačių klaidų, kurias savo gyvenime padarėme mes su vyru?”.
Taigi šis kursas yra skirtas visiškai visiems tėvams, kurie nori užauginti nepriklausomus vaikus. Jis skirtas tiems, kurie norėtų efektyviau kalbėtis su vaikais apie alkoholio ir kitų narkotinių medžiagų vartojimą. Jis taip pat skirtas tiems, kurie jau susiduria su savo vaikų vartojimu ir nežino, kaip spręsti problemą. Jis skirtas netgi tiems, kurie dar tik laukiasi vaiko – nes, kaip paaiškės kurso metu, priklausomybės sėklytę vaiko smegenyse, galima pasodinti netgi nėštumo metu ir labai ankstyvoje vaikystėje.
Kai kurie vaikai, priklausomai nuo tam tikrų rizikos faktorių, yra labiau pažeidžiami. Tačiau kai klausimas pasisuka apie priklausomybių vystymąsi, svarbu žinoti, kad priklausomybė gali pasigrobti BET KURĮ vaiką. Iš bet kurio socialinio sluoksnio, kultūros, rasės ar tautybės. Todėl prevenciniai veiksmai ir pokalbiai su VISAIS vaikais turi tapti įprasta, nuolatine gyvenimo dalimi ir praktikuojami nuo labai mažo amžiaus.
Kad ir kaip mes norėtumėme permesti atsakomybę už paauglių rūkymą ir svaiginimąsi kitomis medžiagomis teisėsaugai, mokyklos bendruomenėms, vaikų draugams ir net valstybei – svarbiausia, ką reikia sau pripažinti, kad iš tikro kiekvienas priklausomybės atvejis gimsta tiesiog vaiko namuose. Todėl kviečiu tave išklausyti šį kursą ir gauti įžvalgų, kuriomis remiantis, galėsi sukurti jiems saugesnę aplinką.
kurso trukmė 3 valandos ir 30 minučių
Kursas bus pasiekiamas 90 dienų nuo įsigijimo datos. Jį galėsi žiūrėti laisva forma, laisvu pasirinktu metu ir iš bet kurio tau patogaus įrenginio.
P.S. kursas yra labiau orientuotas į psichoaktyvių medžiagų prevenciją, o ne nuotaiką stimuliuojančio elgesio priklausomybes (priklausomybė nuo kompiuterio, pornografijos ir t.t.). Tačiau, ilgiau pasėdėjusi, pagalvojau, jog esmė yra visiškai tokia pati ir kursą galima pritaikyti bet kokioms priklausomybėms.
Šis kursas nėra paremtas absoliučios abstinencijos idėja. Šiandien į priklausomybių sceną keliauja naujas požiūris, t.y. žalos mažinimo koncepcija. Ji paremta tuo, kad siūloma imtis veiksmų, kuriais siekiama sumažinti su narkotikų vartojimu susijusią riziką ir pasekmes ir nebūtinai mažinant patį narkotikų vartojimą. Na, o mano kurse, žalos mažinimo idėjos pasireikš, kaip kvietimas sukurti su vaikais tokius santykius, kuriuose vaikas jausis saugus, nuoširdus ir atviras, kai kalba pasisuks apie gėrimą, rūkymą ar vartojimą.