Alkoholis ir knarkimas: ar tai susiję? Didelis TAIP. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl mes su vyru nemiegame kartu. Užtenka jam išgerti vieną taurę ir viskas – liežuvis sukrenta į gerklę ir prasideda riaumojimas. Ir ne šiaip riaumojimas, o toks triukšmas, kad vasarą stovyklavietėje jis gauna pačią tolimiausią vietą savo palapinei.
kaip tai veikia?
Prieš pradedant aiškintis, kodėl knarkiama vartojant alkoholį, svarbu suprasti, kaip alkoholis veikia mūsų organizmą.
Pradėsiu nuo to, kad alkoholis paprastai pradeda veikti organizmą per dešimt-dvidešimt minučių nuo pirmo išgėrimo. Nepriklausomai nuo to, kokios rūšies alkoholį išgeriame, prireiks maždaug 14 valandų, kol organizmas visiškai apdoros alkoholį ir kepenys pašalins jį iš kraujotakos.
Alkoholis, būdamas stiprus depresantas, patekęs į mūsų kūną veikia atpalaiduojančiai. Visi kūno raumenys, įskaitant gerklės ir burnos raumenis, tampa mažiau įsitempę ir labiau atsipalaidavę.
Gerklės ir burnos raumenys yra atsakingi už knarkimą, o kai jie atsipalaidavę, yra didesnė tikimybė, kad knarksi.
Knarkimo anatomija
Paprastai knarkimą sukelia vieno ar kelių oro takų užsikimšimas nosyje, gerklės gale arba burnoje. Vartojant alkoholį, raumenys šiose konkrečiose srityse gali atsipalaiduoti. Kai jie atsipalaidavę, jie nebepadeda kvėpavimo takams būti pilnai atviriems. Vietoj to, jie šiek tiek netgi blokuoja kvėpavimo takus – tai reiškia, kad orui reikia nuolatos prasiveržti pro kliūtis. Tas priverstinis kvėpavimas ir sukelia knarkimo garsą. Šis procesas žinomas kaip kvėpavimo pasipriešinimas.
Kai miegi, tavo kvėpavimo pasipriešinimas didėja ir dėl svorio, bei gravitacijos. Štai kodėl žmonės linkę giliau kvėpuoti miegodami. Paprastų žmonių kvėpavimo pasipriešinimas miegant padvigubėja, o knarkiančių – keturis kartus. Alkoholio vartojimas gali padidinti kvėpavimo pasipriešinimą keturis ar penkis kartus neknarkiančiam žmogui.
Kuo daugiau geri, tuo labiau atsipalaiduoja audiniai ir raumenys, tuo garsiau ir daugiau knarki.
Dehidratacija
Garsų knarkimą išgėrus alkoholio dažnai sukelia burnos ir gerklės raumenų sausumas, nes alkoholis, būdamas diuretikas, šalina skysčius iš organizmo ir išdžiovina burną.
Kraujotaka
Alkoholis taip pat plečia kraujagysles, pasėkoje ko, ir taip siaura nosies ertmė susiaurėja dar labiau.
Alkoholis ir miego apnėja
Miego apnėja dažnai skirstoma į du pagrindinius tipus: obstrukcinę miego apnėją ir centrinę miego apnėją. Labiau paplitusi yra pirmoji forma ir pasireiškia, kai pernelyg atsipalaiduoja gerklės raumenys ir dėl to iš dalies arba visiškai užsidaro kvėpavimo takai. Centrinei miego apnėjai būdinga tai, kad smegenys nesugeba duoti signalo raumenims kvėpuoti.
Aš nesu specialistė, tačiau manau, kad mano vyrui yra būdina miego apnėja, nes kai jis išgėręs užmiega – jo kvėpavimas visada sutrinka. Jis nustoja kvėpuoti ir tokiam ilgam laikui, kad kartais jo veidas ima įgauti raudoną arba net mėlyną spalvą.
Žmonės, kuriems pasireiškia miego apnėja – turi visiškai atsisakyti alkoholio. Aš nejuokauju, žmogau, tu gali tiesiog nebepabusti ir tai labai gąsdina tavo šeimos narius.
Išvados
Turbūt tapo visiškai aišku, kad net ir nedidelis kiekis alkoholio yra pagrindinė priežastis, kodėl tu išgėręs imi knarkti arba riaumoti, kaip mano vyras. Alkoholis ir knarkimas yra tiesiog nesuderinami tarpusavyje.
Vienintelis dalykas norint nekrankti – tiesiog negerti.
Aš suprantu, kad tokiai aukai tu greičiausiai nesi pasiruošęs, todėl bandyti pasakoti apie tai, kad norint knarkti mažiau, reiktų paskutinį kart išgerti vėliausiai 18 val. arba geriant vartoti labai daug vandens – tiesiog neturi jokios prasmės. Bet jeigu tau tai aktualu, parašyk man, aš papildysiu šį įrašą.