Ankstyvoje blaivybėje, kiekviena diena be alkoholio yra pergalė, o atšvęstas progresas gali būti veiksmingas būdas pripažinti tavo mylimo žmogaus daromą pažangą ir sustiprinti jo įsipareigojimą siekti užsibrėžtų blaivios gyvensenos tikslų. Nors mes dažnai galvojame, kad blaivios gyvensenos kūryba yra pačio artimojo reikalas, reikia suprasti, kad artimųjų įsitraukimas gali būti esminė trūkstama dalis, norint užsitikrinti sėkmę. Todėl šiandien rašau apie tai, kaip šeimos turėtų paminėti šias progas. Kas būtų prasminga, palaikytų ir padrąsintų, bet neapsunkintų ir neduotų priešingų rezultatų?
Kodėl progresas turi būti paminėtas?
Kodėl mums, pradedantiems savo blaivybės kelionę, reikia švęsti blaivios gyvensenos pergales, aš jau esu rašiusi anksčiau. Įrašą gali rasti ČIA. Tačiau kodėl artimieji turi prisidėti, prie pergalių šventimo, yra visai kitas reikalas:
- Tai gali būti papildoma motyvacija (kitaip tariant, teigiamas tinkamo elgesio pastiprinimas).
- Artimasis jausis įvertintas, suprastas ir net pastebėtas. Taip pat tokiu būdu jis gali pajusti ir palaikymą.
- Taip parodysi, kad tau yra įdomi ir svarbi artimojo blaivybės kelionė.
- Tai stiprina šeimos ryšius.
- Taip vyksta visos šeimos sveikimas.
Svarbiausia individualūs poreikiai
Kiekvieno žmogaus blaivybės kelionė yra unikali ir dažnai kardinaliai kitokia negu bet kokio kito žmogaus.
Vieniems gali patikti viešos ir didelės šventės, o kiti mieliau pasirinks tylius, labai asmeniškus padėkos aktus. Svarbu suprasti savo artimojo emocinį kraštovaizdį.
Priklausomybė dažnai kyla iš užspausto vidinio skausmo, todėl spaudimas dalyvauti prašmatnioje didžiulės šeimos vakarienėje gali būti nepakeliamas.
Prieš planuojant svarbų įvykį, paklausk mylimo žmogaus, kaip jis norėtų švęsti. Gerbk jo ribas ir būkite lankstūs, jei laikui bėgant jo pageidavimai keistųsi.
kaip galėtum atliepti poreikį pripažinti daromas pastangas?
žodžiai
Žodžiai turi didžiulę gydomąją galią. Nuoširdus laiškas, paprastas „didžiuojuosi tavimi“ ar prasmingas pokalbis gali sustiprinti mylimo žmogaus savivertę.
Parašyk laišką, kuriame išsamiai aprašytum, kas žavi jo blaivybės kelionėje, pasidalyk konkrečiais pavyzdžiais, kaip jis paaugo tavo akimis. Arba mintyse pasiruošk šeimyninį tostą (su nealkoholiniais gėrimais) ar kalbą, kurioje su meile ir atjauta įvertintum artimojo padarytą pažangą.
kurkite naujas tradicijas
Kadangi priklausomybė dažnai siejama su senais įpročiais, susijusiais su tam tikrais įvykiais ar šventėmis, naujų, blaivybei palankių tradicijų kūrimas gali padėti iš naujo teigiamai apibrėžti šventes.
Sutelkit dėmesį į holistinę gerovę, kad šventės būtų ne tik tradicinės, bet ir prasmingos.
Idėjos: Šeimos žygis pėsčiomis, skirtas kiekvienam blaivybės mėnesiui paminėti. Mėgstamo ir sveiko valgio gaminimas kartu kiekvieną savaitgalį. Surengti nedidelį, blaivybei palankų susitikimą su artimais draugais ir šeimos nariais ir t.t.
dovanok patirtį, o ne materialius dalykus
Užuot dovanojus daiktus, verčiau apsvarstyk galimybę dovanoti patirtį, kuri skatina džiaugsmą, atsipalaidavimą ar asmeninį augimą. Tyrimai rodo, kad patirtys dažnai suteikia daugiau laimės nei materialūs dalykai.
Apsvarstyk savaitgalio išvyką į ramią vietą, narystę jogos ar meditacijos užsiėmimuose, kūrybines dirbtuves (tapybos, muzikos, rašymo), bilietus į koncertą, spektaklį ar kitą mėgstamą renginį.
Prisidėk prie artimojo tikslų įgyvendinimo
Sveikimas – tai pilnaverčio gyvenimo statyba. Dr. Carlas Hartas, kuris meta iššūkį įprastiniams samprotavimams apie priklausomybę, pabrėžia, kad svarbu ne tik išlikti blaiviam, bet ir siekti tikslų ir dalyvauti gyvenime pilna apimtimi.
Asmeniniai tikslai yra kaip tik tai, kas padėtų labiausiai.
Gali prisidėti prie kokių nors mokslų, kursų pradėjimo ir užbaigimo, jei tik artimasis tokiais dalykais domisi. Paskatink būtinai imtis kažko naujo, jei tik pajusi, kad jis galėtų užkibti. Skatink jo pomėgius (pvz., nupirk reikmenų tapybai, rašymui ar sportui). Padėk jam pradėti naują projektą ar hobį.
Privatus ir kuklus paminėjimas
Visiškai normalu, kad kai kurie mieliau renkasi kuklią vienatvę nei dideles šventes ar pompastiškus paminėjimus. Tačiau ir privatus pažangos paminėjimas gali būti toks pat veiksmingas ir reikšmingas.
Pasiūlymai: Kartu sukurkite įrašą dienoraštyje, kuriame apmąstomos išmoktos pamokos ir ateities tikslai. Kartu praktikuokite dėkingumo akimirkas, skirkite laiko meditacijai drauge.
Skatink susitikti su bendraminčiais
Daugeliui sveikstančių žmonių būti apsuptiems tų, kurie supranta jų kelionę, yra neįkainojama parama. Jei paskatinsi savo artimąjį pasidalyti savo svarbiu įvykiu su blaiviųjų bendruomene, tai gali būti prasmingas būdas švęsti.
Kaip prisidėti? Na, galite apsilankyti drauge grupiniame susitikime. Pasidalinkite savo sėkmės istorija blaivybės platformoje ar tinklaraštyje (jei jis sutinka) ir niekada neprašausite, jei kartu imsitės savanoriškos veiklos.
Visos šeimos gijimą skatinanti veikla
Tu jau greičiausiai žinai, kad priklausomybė paveikia visą šeimą. Artimuosius kartais netgi labiau, negu patį priklausomą žmogų.
Todėl sveikstant artimajam, savo sveikimą turi pradėti ir artimieji.
Apsvarstykite šeimos terapiją, grupinę veiklą, orientuotas į kokybiško tarpusavio ryšio kūrimą (pvz., stalo žaidimus, įvairiausias įsisąmoninto dėmesingumo praktikas, pokalbius ir t.t.). Drauge tyrinėkite priklausomybių ir blaivybės pasaulį, skaitykite knygas, mokykitės, klausykite kursų.
Dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurių reikia vengti
Praeitį apeikite lanku
Nors svarbu aptarti, kaip toli nuėjo tavo mylimas žmogus, venk vėl ir vėl aptarti praeityje padarytas klaidas. Sutelk dėmesį į jo dabartinį augimą, o ne į senų klaidų perkratymą.
Jokio alkoholio
Rengti šventę, kurioje yra alkoholio, gali būti nejautru. Užtikrink, kad aplinka visapusiškai palaikytų blaivybę.
aiškiai išsiaiškink kokios yra artimojo komforto ribos
Ne visi nori didelės šventės. Kai kuriems blaivybės kelionė yra labai asmeniška. Gerbk jo pasirinkimus, net jei norėtum didesnio paminėjimo.
nepersistenk su lūkesčiais
Blaivybė yra nuolatinė kelionė su pakilimais ir nuosmukiais. Šventės neturėtų didinti spaudimo, greičiau tai turėtų būti maloni akimirka, kuria norima, kad artimasis pasijustų įvertintas, o ne įpareigotas pateisinti tavo lūkesčius.
išvados
Man pačios blaivybės progresas buvo apleistas, nepastebėtas ir neįvertintas. Taip atsitiko dėl daug priežasčių: visų pirma, kad pačiai tai neatrodė svarbu. Man labai būtų padėję, jei artimieji būtų timptelėję už ausų, kartais tik tiek tetrūksta.
Todėl tave raginu pradėti kurti prasmingas tradicijas, kurios iš tiesų palaikytų mylimo žmogaus blaivybės kelionę.
Suprantu, kad kai kuriais atvejais tai gali būti sunku dėl artimojo užsisklendimo ar nenoro, tačiau nebūtina to paversti pompastiškomis fiestomis. Galima viską padaryti, kad tai būtų “apie jūsų santykius”, “apie jūsų augimą”, “apie pokyčius”. Puoselėkite blaivybei palankią aplinką, tuo pat kurkite stiprų paramos ir palaikymo ratą ir tai tikrai reikšmingai prisidės prie pokyčių jūsų šeimoje.
# progresas # progresas # progresas # progresas # progresas