Vasarą gavau kvietimą dalyvauti jogos renginyje. Mano pirmoji reakcija buvo „Taip!“… kol neperskaičiau viso renginio aprašymo. Jogos užsiėmimas vyks sode, o dalyviai gaus nemokamą taurę vyno prieš ir po užsiėmimo. Niekaip negalėjau suprasti, kaip atsitiko taip, jos sąmoninga ir sveika gyvensena netikėtai persipynė su visiškai nesveikais įpročiais.
Kaip žmogus, dirbantis holistinės gyvensenos sektoriuje, jaučiu, kad mano pareiga kartu su kitais sveikatingumo specialistais atsikirsti į šią klaidinančią žinutę:
Alkoholis nepriklauso sveikatingumo erdvėms. Taškas.
visuomenė apsėsta ir sveikos gyvensenos ir alkoholio
Pripažinkim, šiandien, mes esam labiau nei bet kada apsėsti sveikos, holistinės gyvensenos idėjomis ir troškimu gerai jaustis. Skaitome etiketes, vengiame perdirbto maisto, perkame ekologiškus produktus, nenaudojame glitimo, naudojame natūralias odos priežiūros priemones, nerimaujame dėl fluoro vandenyje, užsiimame joga, medituojame, geriame iš BPA neturinčių vandens butelių ir naudojame stiklinius šiaudelius, rašome dienoraščius, geriame tik šviežiai spaustas sultis, badaujame ir renkame kristalus. Mes netgi tavo augintinių produktų etiketes skaitome ir jiems parenkame tik aukščiausios kokybės produktus!
Tačiau mes vartojame alkoholį.
Ir jį nepelnytai laikome savo maisto raciono dalimi.
Tiesa ta, kad etanolis (pagrindinė bet kokio alkoholinio gėrimo veiklioji medžiaga) yra neurotoksiškas, psichoaktyvus narkotikas.
Jis naudojamas kaip antiseptikas medicininėse servetėlėse ir antibakteriniuose preparatuose, nes naikina organizmus denatūruodamas jų baltymus. Jis taip pat naudojamas dažuose, tinktūrose, kvepaluose ir degaluose.
Kitaip tariant, daugelis sveikata besirūpinančių žmonių, kurie nė per plauką neliečia neekologiškų daržovių, savo noru geria tą pačią medžiagą, kuri naudojama variklių degalams gaminti ir yra priskiriamas prie pirmos grupės kancerogeninių medžiagų, kartu su asbestu ar radiacija.
Alkoholis taip įsišaknijęs mūsų kultūroje, kad įsiskverbė į visus visuomenės sluoksnius – net į renginius susijusius su sveika gyvensena. Dabar jau įprasta, kad po 5 km bėgimo galima gauti nemokamą pintą alaus arba su sveikata susijusios įmonės išdidžiai reklamuoja savo ekologišką vyną.
Kaip taip gali būti? Kaip renginyje, kuriame skelbiama apie sveikatingumą ir patiekiamas tik švariausias ekologiškas maistas, gali būti skatinama gerti neurotoksišką, psichoaktyvią medžiagą, kuris žudo gyvus organizmus?
Mano nuomone, alkoholio ir sveikatingumo derinimas yra didžiulė klaida
Kodėl? Yra kelios priežastys. Pirmiausia, tai yra dar vienas didelis SCAM’as (apgavystė), lygiai toks pat, kaip alkoholio glamūrizavimas. Tai dar viena realybės neatitinkanti žinutė visuomenei, kurią siunčia tie žmonės, kuriais mes pasitikime, kaip geros savijautos propaguotojais.
Visų antra, daugėja moterų, kurios piktnaudžiauja alkoholiu, o moterys yra sveikatingumo pramonės klientės numeris vienas. 2017 m. atliktame tyrime nustatyta, kad 2002-2013 m. moterų alkoholio vartojimo sutrikimų JAV padaugėjo 83,7 % ir jų skaičius toliau didėja. Jeeee, katučiu ploja alkoholio pramonė. Blogis tame, kad tyrimai rodo, jog išgeriančioms moterims kyla didesnė su alkoholiu susijusių sveikatos problemų rizika nei jų bendraamžiams vyrams.
Alkoholis negali būti siejamas su sveikos gyvensenos ar sąmoningumo idėjomis
Sveikos ir sąmoningos gyvensenos propaguotojai, holistinės gyvensenos renginiai ir alkoholis yra oksimoronas. Tai dviejų nesuderinamų, vienas kitam prieštaraujančių dalykų junginys. Tai tas pats, kas į arbatą dėtis druskos.
Problema nėra pats alkoholis. Daugelis jį vartoja be didesnės žalos savo gyvenimui ar sveikatai.
Problema yra jo pozicionavime.
Jis niekaip negali būti susijęs su sveikos gyvensenos propagavimu, nes jis nėra ir niekada nebus sveikos gyvensenos įrankis ar dalis. Tai nuodinga, priklausomybę sukelianti medžiaga, tokia pat kaip kokainas, heroinas ar fentanilis.
Jei mes sveikatos erdvėse akcentuojame sveikatą ir gyvybę, negalime ten pat normalizuoti alkoholio, kaip viso to dalies. Žinoma, taurė vyno gali būti smagus elementas ir gali padėti atsipalaiduoti, tačiau turime suprasti, kad alkoholio vartojimo rizika yra didesnė už trumpalaikę naudą. Turime žinoti, kad piktnaudžiavimas alkoholiu nuolat didėja. Turime suvokti, kad alkoholis yra psichoaktyvusis narkotikas ir, priešingai populiariam įsitikinimui, tyrimai rodo, kad joks alkoholio kiekis nėra naudingas jūsų sveikatai.
Jei norima išgerti, yra daugybė vietų, kur tai galima padaryti.
Tegul sveikatingumo retreatai, jogos ir meditacijos užsiėmimai ir lieka ištikimi tam, kam jie iš pradžių buvo skirti – erdvėms, skatinančioms sveikatą, asmeninį augimą ir nuoširdų ryšį.
Tegu sveikos gyvensenos influenceriai nepamiršta, kokią svarbią žinutę apie holistinį gyvenimo būdą jie siunčia ir kaip nedera jų “užklasinė” veikla, su jų noru padėti žmonėms gyventi prasmingesnį ir tauresnį gyvenimą.
išvados
Sąvoka „sveikatingumas“ sukelia jogos studijų, žaliųjų kokteilių, meditacijos rekolekcijų ir ramių pasivaikščiojimų gamtoje vaizdus – visa tai yra veikla ir erdvės, skirtos protui, kūnui ir dvasiai puoselėti. Sveikatingumo erdvės skirtos skatinti rūpinimąsi savimi, gyjimą ir augimą.
Alkoholio įtraukimas kenkia sveikatos, sąmoningumo ir gydymo principams, kuriuos ši aplinka turėtų puoselėti.
Normalizuodami alkoholio vartojimą sveikatingumo aplinkoje, rizikuojame įtvirtinti žalą ir atstumti tuos, kuriems šių erdvių reikia labiausiai.
Sveikatingumo pramonė turi mesti iššūkį visuomenės normoms ir iš naujo apibrėžti, ką reiškia iš tiesų rūpintis savimi. Kurdami erdves be alkoholio, kuriose pirmenybė teikiama autentiškumui ir pilnaverčiam įsitraukimui, galime užtikrinti, kad sveika gyvensena būtų ta kryptis, kur iš tiesų puoselėjamas protas, kūnas ir dvasia.