Nesuprask manęs neteisingai. Nevartoti alkoholio 30 dienų per metus yra žiauriai šaunus ir skatintinas dalykas. Tai turi daryti VISI. KASMET. Taip kiekvienas gali pasidaryti sveiką pertrauką nuo alkoholio vartojimo ir galimybę iš naujo įvertinti savo santykį su šia medžiaga. Tačiau praktika taip pat rodo, kad ne visą blaivybės naudą galima pajusti, kai ji trunka tik mėnesį. Todėl norėčiau išskirti 6 priežastis, kodėl turėtum pabandyti nevartoti alkoholio ilgiau negu 30 dienų.
TAI BŪTŲ LABIAU TRANSFORMUOJANI PATRITIS
Nors pradžia ir yra kupina motyvacijos, tačiau įpusėjus imi skaičiuoti paskutines dienas ir pasijunti tarsi kalėtum narve. O tai reiškia, kad galvoje vyrauja žymiai daugiau negatyvių minčių ir nulis teigiamos savirefleksijos. Šiame scenarijuje neįvyksta jokių teigiamų pokyčių.
Fizinei sveikatai atsistatyti reikia šiek tiek daugiau laiko
Taip, mėnuo be alkoholio labai greit ims džiuginti pagerėjusia savijauta ir sveikata. Tačiau jam atsistatyti ir atsigauti reikia kur kas daugiau laiko.
Tarkim, kepenys. Jos yra atsakingos už organizmo detoksikaciją ir labiausiai nukenčia nuo reguliaraus alkoholio vartojimo. Mėnesio pertrauka gali sumažinti kepenų riebalų kiekį iki 20 %, tačiau ilgesnis susilaikymas gali lemti visišką kepenų ląstelių regeneraciją, galinčią panaikinti alkoholio sukeltą žalą ir sumažinti kepenų ligų, tokių kaip kepenų cirozė ir kepenų suriebėjimas, tikimybę.
Atsistatymas po alkoholio sukeltų smegenų pažeidimų, pavyzdžiui, kognityvinių sutrikimų ir smegenų struktūros pokyčių, taip pat gali užtrukti. Smegenų neuroplastiškumas reiškia, kad smegenys iki tam tikro lygio gali atsistatyti, tačiau šis procesas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, priklausomai nuo žalos masto ir bendros žmogaus sveikatos būklės.
Reikia žymiai daugiau “pirmų kartų”, kad pajusti kokią iš tikro reikšmę alkoholis yra padaręs tavo gyvenime
Per 20-30 metų alkoholis tampa mūsų tapatybės dalimi. Su laiku mes jį imame vartoti visur ir visada. Nepamename gimtadienių kai negėrėme, niekada nesame blaivūs plaukę baidarėmis, po sunkios darbo savaitės turime tą vienintelį savęs apdovanojimą – taurę vyno.
Kaip tu jaustumeis jei tavo gimtadienis praeitų be alkoholio? Ką tu galvotum? Ar tai nemaloni patirtis? Jei taip, tai kodėl?
Pirmas seksas, pirmos vestuvės, pirmas koncertas, pirmas barnis, pirmas žolės pjovimas ir t.t.
Yra tokių net dalykų, kurie jau senai yra užmaršty dėl alkoholio vartojimo ir reikia laiko, kol juos ištrauki ir vėl imi daryti.
Atkurti santykius ir ryšius reikia daugiau laiko
Nors kai kurie geriantieji ir turi labai aktyvų socialinį gyvenimą, tačiau tai toli gražu nėra taisyklė. Daugelis iš mūsų su laiku nutraukėme dauguma ryšių, atsiribojome nuo artimųjų ir pradėjome gerti vieni. Nes tik taip nesijaučiam, kad į mus žiūri kreivai, neturim teisintis, nesukam galvos, ką apie mus pagalvos kiti.
Kai mes metame gerti tik mėnesiui, pas mus nepabunda poreikis atkurti socialinius ryšius. Mes pilnai galime išbūti mėnesį be artimesnio bendravimo su kitais žmonėmis. Tačiau mes esame socialios būtybės ir vienišumas anksčiau ar vėliau ima imti viršų.
Ir čia dažnai reikia imtis veikti: arba atkurti ryšius arba vėl gerti.
Alkoholis dažnai pablogina bendravimą ir sukelia nesusipratimų bei konfliktų santykiuose. Ilgesnis blaivus laikotarpis leidžia žmonėms autentiškiau ir veiksmingiau bendrauti su savo artimaisiais, todėl ryšiai tampa stipresni, prasmingesni ir nuoširdesni. Tačiau reikia laiko, kol alkoholio žalos padarytos žaizdos ima pasimiršti, kol artimieji vėl ima atgauti pasitikėjimą tavimi ir nebesaugo savo emocinio pažeidžiamumo.
Ir žinai ką? Ilgesnė blaivybė suteikia progą susirasti kitokių draugų. Negeriančių. Suteikia progą išbandyti visiškai kitokias bičiulystes.
Ryškesni pokyčiai piniginėje ir karjeroje
Ne, ne faktas, kad metus gerti, susitaupys pinigų. 😂 Man tikrai nesusitaupė, nes tuos pinigus išleidžiu mokymuisi, knygoms, asmeniniam tobulėjimui ir tam galo nesimato net du metus negeriant. Tačiau visa tai pavirsta į naujas idėjas, tikslus, pragyvenimo šaltinį ir papildomas pajamas.
Ar nevartoti alkoholio 30 dienų nusprendei, nes nori kažkam kažką įrodyti?
Man atrodo, kad šį etapą esam praėję visi. Esam metę gerti kuriam laikui ir paskui sau sakę: “Va, matai, aš galiu negerti… noriu geriu, noriu ne… va, laisvai negėriau dvi savaites – viskas kontroliuojama.” Ir šitas pasakas kai kurie sau seka labai ilgai.
Neįtikėtinai ilgai, o kai kurie ir visą savo gyvenimą.
Mano vyras pernai negėrė pusę metų. “Įrodė SAU, kad jis neturi problemų” ir paskui tris mėnesius gėrė kiekvieną mielą dieną. Blogiausia šiame scenarijuje tai, kad net po trijų mėnesių “šventimo” jis akcentą dėjo ne ant kontrolės praradimo, nors gėrė žymiau daugiau negu bet kada anksčiau, o ant miražu tapusios puse metų pergalės.
Žinok, kad sugebėjimas mėnesį nevartoti alkoholio – mažai ką įrodo. Tik vienas kitas procentas geriančiųjų to negali padaryti… nes greičiausiai NENORI.
Esmė tame, kad probleminio gėrimo neturintys žmonės nesiima tokių žygių. Jiems nereikia niekam nieko įrodyti ir jie net negalvoja apie tai. Įsivaizduok žmogų, kuris išgeria tik kartą per du mėnesius sakantį :”pažiūrėsiu ar galiu išbūti negėręs mėnesį”.
Va, metus nevartoti alkoholio – jau šioks toks įrodymas.
išvados: kodėl turėtum nevartoti alkoholio ilgiau negu 30 dienų
Žinau žmonių, kurie nusprendė išbandyti 30 dienų be alkoholio iššūkį ir tai peraugo į kur kas didesnį projektą, nes tas mėnesis be alkoholio buvo panašus į medaus mėnesį. Kai kas sugeba iš to pasiimti visą įmanomą naudą ir konvertuoti į didelį turtą. Tačiau kai kam, reikia kur kas daugiau nei mėnesio, nes visą gyvenimą viduje brandinta meilė taurei vyno negali būti ranka nubraukta, kaip kažkas nereikšmingo.
Tau visai nereikia mesti gerti visam gyvenimui.
Paversk tai svarbiausiu savo gyvenimo projektu ir po metų galėsi padaryti tikrai solidžias išvadas, kokią iš tikro įtaką tavo gyvenimui, sveikatai, santykiams turi ar neturi alkoholio vartojimas.